MIKROBIOLOGINIS PATALPŲ UŽTERŠTUMAS

Namuose ir biuruose atliekame mikrobiologinės taršos tyrimus:

  • Bendras aerobinių mikroorganizmų skaičius (1 m3 oro);
  • Mielių ir (arba) pelėsinių grybų kolonijas sudarančių vienetų skaičiaus nustatymas sedimentacijos metodu;
  • Auksinių stafilokokų (Staphylococcus aureus) skaičius (1 m3 oro),
  • Auksinių stafilokokų (Staphylococcus aureus) ar kitų stafilokokų skaičiaus nustatymas nuoploviniame skystyje;
  • Kolonijas sudarančių vienetų skaičiaus nustatymas nuoploviniame skystyje;
  • Žarninių lazdelių (Escherichia coli) aptikimas nuoploviniame skystyje;
  • Namų dulkių erkių nustatymas.

Gyvenamųjų ir viešųjų patalpų oro kokybė turi didelę įtaką žmonių sveikatai, nes net ir maži taršos šaltiniai uždaroje erdvėje sukuria reikšmingas taršos koncentracijas.
Šiuolaikinis žmogus, priklausomai nuo gyvenimo būdo ir darbinės veiklos, gyvenamuosiuose ir visuomeniniuose pastatuose praleidžia nuo 52 iki 85 % laiko. Todėl patalpų oras, net esant gana mažai biologinių teršalų koncentracijai, veikia žmogų ir gali turėti įtakos jo savijautai, darbingumui ir sveikatai.

Nepaisant ore esančių organinės kilmės dalelių įvairovės, didžiausią įtaką žmogaus sveikatai daro patalpų ore esantys mikroorganizmai. Be mikroorganizmų, kuriems priskiriami virusai, bakterijos, grybai ir pirmuonys, patalpų ore taip pat gali būti žiedadulkių, gyvūnų kailio ir odos dalelių, vabzdžių ir erkių fragmentų bei išskyrų. Patalpų ore taip pat gali būti lakiųjų organinių junginių, kurie yra gyvų organizmų, pavyzdžiui, kambarinių augalų ir mikroorganizmų, gyvybinės veiklos produktai. Nemažai patalpų ore esančių biologinių veiksnių gali kelti grėsmę žmonių sveikatai ar gerai savijautai.

Jūsų gyvenamose ar komercinėse patalpose galime atlikti mikrobiologinės taršos tyrimus. Nemokamai konsultuosime kaip sumažinti biologinę taršą. Tyrimus galite užsakyti užpildę žemiau esančią anketą.

Mūsų tyrimų partneris NACIONALINIS VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRAS.