Rekuperatoriai ECO-FRESH

decentralizuota vėdinimo sistema su šilumos rekuperacija

Mūsų paslaugos:

 • Projektuojame. Pagal jūsų pateiktą informaciją apie patalpas, suprojektuosime individualų optimaliausią patalpų ventiliacijos sprendimą.
 • Montuojame. Atliekame rekuperatorių montavimo darbus, jei yra poreikis, atliekame smulkius apdailos darbus.
 • Garantinis aptarnavimas ir pogarantinis remontas – gaminiams suteikiame 2 metų garantiją, jei montavimo darbus atliekame mes – 5 metų garantiją.
 • Konsultuojame. Išsamiai atsakysime į visus rūpimus klausimus dėl patalpų vėdinimo. Jei nusprendėte rekuperatorių montuoti patys, galime konsultuoti kaip tai padaryti.

Priešpriešinių oro srautų mini rekuperatoriai ECO-FRESH, skirti patalpų vėdinimui neprarandant šilumos. ECO-FRESH rekuperatoriai pasižymi dideliu našumu, turi 5 oro srauto lygius, 5 skirtingas funkcijas atliekančius režimus. Veikimo metu, sistema tiekia švarų atmosferos orą į patalpą ir išleidžia užterštą orą iš vidaus į lauką. Sistema veikia 90 sekundžių trukmės ciklais, todėl nėra būtina montuoti kelis mini rekuperatorius vienoje patalpoje. Esant poreikiui, žiemą, įeinantis oras pašildomas iki kambario temperatūros. Mini rekuperatoriai ECO-FRESH yra puiki alternatyva centralizuotoms vėdinimo sistemoms, nes jie greitai sumontuojami, rekuperatoriams nereikia ortakių, todėl montuojant nesumažinamas patalpos aukštis.

Rekuperatorius dirba itin efektyviai ir kainuoja kelis kartus pigiau, nei centralizuotas rekuperatorius.

ECO-FRESH rekuperatoriuje iš aplinkos patekęs šviežias oras praeina 2-iejų lygių filtravimą anglies filtru, jonizacijos metu rekuperatoriuje oras yra prisotinamas neigiamų jonų ir visiškai išvalomas, o šaltuoju metu, jame sumontuotas labai efektyvus ir ekonomiškas keramikinis (korinės struktūros) šildymo įrenginys, jis sušildo paduodama šaltą orą. Mini rekuperatorius skirtas montavimui išorinėje pastato sienoje.

Mini rekuperatorius

MINI rekuperatorius ECO-FRESH 01

Mini rekuperatorius ECO-FRESH 01 pasižymi itin tyliu veikimu, moderniu dizainu, tinka nedidelėms patalpoms.

MINI rekuperatorius ECO-FRESH 07 PRO

ECO-FRESH 07 PRO galingas rekuperatorius, pritaikomas didesnėms erdvėms, dangtelį galima parinkti norimos spalvos arba dažyti, dėl to jis prisiderina prie interjero.

Universlaumas.

ECO-FRESH vėdinimo įrenginiai gali būti naudojami įvairaus ploto ir paskirties patalpose: butuose, biuruose, gamyklose, mokyklose, vaikų darželiuose ir medicinos įstaigose, parduotuvėse, restoranuose. Teleskopinis rekuperatoriaus korpusas tinka sienoms, kurių storis 270-550 mm.
ECO-FRESH yra alternatyva centralizuotoms vėdinimo sistemoms. Jie gali užtikrinti tą patį oro cirkuliacijos ir šilumos išsaugojimo lygį, nesumažinant lubų aukščio, nes nereikia išvedinėti ortakių visame pastate.

Paprastumas.

ECO-FRESH sistema, tai paprasčiausias ir greičiausias būdas išspręsti renovuotų ir kitų namų ventiliacijos problemą dėl sumontuotų plastikinių langų, apšiltintų sienų ir ne efektyviai veikiančių ventiliacijos kanalų. Rekuperatorius sumontuojamas vos per keletą valandų, sumontavus nebereikia apdailos darbų. Lengvai valdomas pulteliu.

Taupumas.

ECO-FRESH iki 25% sumažina šildymo išlaidas, ir sunaudoja 4-5 kartus mažiau elektros energijos nei centralizuoti rekuperatoriai. ECO-FRESH eksploatacija žymiai paprastesnė – nereikia valyti ortakių, filtro pakeitimas itin paprastas – jums nereikės kviesti meistro, be to panaudotus filtrus galima tiesiog praplauti ir naudoti vėl.

Saugumas ir sveikata.

ECO-FRESH sistemoje įmontuotas anglies monoksido (CO) jutiklis ypač svarbus namuose, kurie šildomi kietu kuru. Padidėjus CO koncentracijai, rekuperatorius pradeda veikti pilnu pajėgumu ir taip apsaugo namo gyventojus nuo apsinuodijimo. Gerai ventiliuojamose patalpose nesiveisia pelėsiai, sumažėja ore esančių bakterijų ir virusų. Rekuperatorius turi du G4 klasės filtrus, vienas kurių surenka kietąsias daleles, dulkes ir žiedadulkes patenkančias iš lauko, o kitas, anglies filtras, pašalina degėsių kvapus, automobilių išmetamąsias dujas ir kt. Įmontuoto jonizatoriaus dėka oras prisotinamas neigiamais jonais ir visiškai išvalomas. Jonizuotas oras didina darbo efektyvumą, pašalina nuovargi, padeda palaikyti imunitetą, palengvina bronchinės astmos ir kitų kvėpavimo takų ir kraujotakos ligų simptomus, mažina migreninius skausmus, neurozes. Pulteliu lengvai reguliuosite oro pūtimo greitį: nuo minimalaus 30 m³/h, iki maksimalaus 120 m³/h. Pakilus patalpose drėgmei virš 70%, rekuperatorius automatiškai įsijungia ir pašalina nereikalingą drėgmę iš patalpos, tai neleidžia atsirasti pelėsiui ir grybeliui.

Dizainas.

Rekuperatorius montuojamas į lauko sieną ir yra mažai matomas nei ant pastato fasado, nei kambario interjere. Rekuperatoriaus dangtelį galima dažyti norima spalva pagal RAL paletės kodą.

Atsparumas.

Elektrinio variklio korpusas ir šildytuvo dėžė yra pagaminti iš aliuminio lydinio, todėl jis yra ilgaamžis ir atsparus gaisrui. Įrenginys naudojamas vidinėse uždarose patalpose, kurių aplinkos temperatūra yra nuo 0°C iki + 50°C. Tiekiamo oro temperatūra turi būti nuo -25°C iki + 40°C, o santykinė drėgmė iki 90%

Šilumos izoliacija.

Vėdinimo įrenginio korpusas padengtas šilumos izoliacine medžiaga, taip nesusidaro šalčio tiltas žiemos metu. Keraminis šilumokaitis sušildo šviežią orą išeinančio oro šiluma. 500 W momentinis šildytuvas, pašildo įeinantį orą, neleidžia rekuperatoriui užšalti. Specialaus dizaino išorinės apsauginės grotelės, saugo prietaisą nuo drėgmės net ir esant smarkiam lietui bei vėjui.

Tyla.

Rekuperatorius dirbdams maksimaliu režimu kelia tik iki 36 dB garsą, o specialus dangtelis slopina gatvės triukšmą. Pasirinkus miego funkciją, sutemus, sistema pati persijungia į begarsį režimą. Ryte rekuperatorius automatiškai pradeda dirbti dieniniu režimu.

Kokybė.

Mini rekuperatoriai ECO-FRESH turi begarsius ir ekonomiškus elektrinius variklius, pagamintus Japonijos kompanijos „NSK“, su dvigubai kapsuliuotais rutuliniais guoliais, kurie garantuoja 30000 valandų užtikrintą veikimą ir nereikalauja priežiūros eksploatacijos metu. Vienas iš unikalių šio vėdinimo įrenginio techninių sprendimų yra du ventiliatoriai, oro įtraukimui ir ištraukimui. Taip prailgėja rekuperatoriaus tarnavimo laikas, neatsiranda rasos taškas. Skirtingi ventiliatorių menčių palinkimo kampai užtikrina ventiliatoriaus maksimalų našumą. Įrenginiams suteikiame 2 metų garantiją, o jeigu montavimo paslaugas užsakote pas mus – 5 metų garantiją.

Gamintojas

JSC „MMotors“ yra ilgametis Bulgarijos gamintojas, kuris specializuojasi pramoninių ir gyvenamųjų patalpų ventiliacijos sistemų gamyboje.
JSC „MMotors“ buvo įkurta 1961 m. UAB „Saugių namų laboratorija“ yra oficialus rekuperatorių ECO-FRESH ir ventiliatorių atstovas Lietuvoje.
Rekuperatorių Eco-Fresh gamybai naudojami Japonijos gamintojo varikliai, bei Vokietijos gamintojo guoliai. Jei įrangos montavimą užsakote pas mus, gaminiams suteikiama 5 m pratęsta garantija.

Techninės charakteristikos

 

ECO-FRESH 1ECO-FRESH 7 PRO
Šilumos atgavimo efektyvumas90 % 90 %
Oro srauto greitis30/45/60/70/85 m3 /h35/50/80/100/120 m3 /h
Keramikinis šilumokaitisYraYra
FiltraiG4. Plaunami. Mechaninis, angliesG4. Plaunami. Mechaninis, anglies
Garsas15-28 db17-36 db
VariklisJaponiškas, dvigubai kapsuliuoti rutuliniai guoliaiJaponiškas, dvigubai kapsuliuoti rutuliniai guoliai
CO jutiklisyrayra
CO2 jutiklisyrayra
Drėgmės jutiklisyrayra
Šildytuvo galia (max)400 W420 W
Ventiliatoriaus galia6,4-15 W46 W
Įtampa50/230 Hz/V50/230 Hz/V
KorpusasAliuminisAliuminis
Sienos storismin 27 cm, max 50 cm*min 32 cm, max 50 cm*
Angos skersmuo100 mm160 mm
Greičio režimai55
Miego režimasYraYra
ValdymasPulteliuPulteliu
LED indikatoriaiYraYra
SpalvaBalta Balta (Galima dažyti pagal RAL kodą)
JonizatoriusYraYra
Energijos efektyvumo klasėAA
Apsaugos klasėIP X4IP X4

 

ECO-FRESH 07 įrenginį sudaro:

1. Išorinės apsauginės grotelės.
2. Teleskopinis ortakis.
3. Išmetimo ventiliatorius – penkių greičių ventiliatorius, kuris leidžia reguliuoti srautą nuo 30 m3/h nakties tyliu režimu iki 120 m3 /h dienos režimu.
4. Filtras: Aktyvintos anglies filtras – garantuoja šviežio oro srautą net ir labai užterštose miesto ir pramonės rajonuose. Išvalo orą nuo kvapų, dulkių, bakterijų, suodžių, automobilių išmetamųjų dujų ir kt.
5. Rekuperatorius (šilumokaitis) – žymiai sumažina temperatūros nuostolius patalpų vėdinimo metu.
6. 500 W šildytuvas yra ekonomiškas, skirtas impulsyviam veikimui.
7. Įtraukimo ventiliatorius – penkių greičių ventiliatorius, kuris leidžia reguliuoti srautą nuo 30 m3/h nakties tyliu režimu iki 120 m3/h dienos režimu. Naudojamas švariam orui iš išorės į vidų įsiurbti.
8. Valdymo blokas:
8.1 Temperatūrinis saugiklis – apsaugo sistemą nuo perkaitimo.
8.2 Termostatas – valdo šildytuvą ir užtikrina 23 °C oro temperatūrą.
8.3 Drėgmės jutiklis – įjungia vėdinimą, kai drėgmė viršija 75%.
8.4 Jonizatorius – prisotina orą neigiamais jonais. Pašalina specifinius ir nemalonius kvapus.

Naikina patogenus. Apsaugo nuo pelėsio ir grybelio atsiradimo.
Dekoratyvinės grotelės – neužima vietos patalpoje, jas galima dažyti skirtingomis spalvomis

Montavimas

Prieš pradedant montavimą, jūs turite įsitikinti, jog sistema neįjungta į elektros lizdą!
Montavimas į sieną:
Montavimas atliekamas išorinėje sienoje. Patalpose virš pirmo aukšto ir be balkonų, patariama montuoti rekuperatorių viename iš žemutinių lango kampų. Taip bus lengviau montuoti ir keisti filtrus. 

MONTAVIMO EILIŠKUMAS:
1. Pragręžkite sienoje apvalią angą. Angą patariama padaryti gręžimo staklėmis su standartiniu 162 mm diametru.
2. Išorinė sistemos dalis (išorinės grotelės su išoriniu korpusu) rankiniu būdu fiksuojama prie angos sienelių dvejais varžtais (pav. 1).
3. Vidinės grotelės ištraukiamos (pav. 2a).
4. Filtro vieta (pav. 3).
5. Sistema montuojama į išorinio korpuso angą ir varžtais pritvirtinama prie sienos (pav. 2b).
6. Sumontuokite groteles atvirkščiu būdu (pav. 2a).
PASTABA:
Sistemos maitinimo laidas turi būti pakankamai ilgas, kad leistų išimti vidinę sistemos dalį filtrų keitimo ir montavimo metu (pav. 3).
SVARBIOS SAUGUMO PASTABOS:
Visi elektrinio pajungimo darbai turi būti atliekami atitinkamos kvalifikacijos specialistų.
ELEKTROS PAJUNGIMAS:
• Prieš pradedant montavimo darbus įsitikinkite, jog pagrindinis elektros maitinimas išjungtas.
• Prieš pajungimą įsitikinkite, jog elektros srovės dažnis ir įtampa sutampa su nurodytais ECO-FRESH-07 sistemos aprašymo duomenimis. Prijunkite sistemos maitinimo laidą prie maitinimo tinklo pagal žemiau nurodytą schemą.
APTARNAVIMAS:
• Prieš atliekant profilaktiką ar valymą įsitikinkite, jog prietaiso maitinimas išjungtas.
• Filtrą rekomenduojama keisti ne rečiau nei du kartus į metus.
FILTRO KEITIMAS:
1. Išjunkite sistemą ir palaukite 10 min., kad išnyktų jonizatoriaus įtampa!
2. Ištraukite vidines groteles (pav. 2a).
3. Išsukite tvirtinimo varžtus ir patraukite vidinę sistemos dalį į save.
4. Pakeiskite filtrą patempdami tam skirtą kordą.
5. Sumontuokite sistemą atvirkščiu būdu.
• Sklandžiam sistemos veikimui rekomenduojame atlikti periodinį valymą.
• Valymui naudokite drėgną (nė šlapią!) šluostę. Nenaudokite abrazyvinių priemonių ar skiediklių.
• Valydami ventiliatorių nenaudokite prietaisų su garais ar vandens su slėgiu.

Valdymas

ECO-FRESH rekuperatoriai valdomi nuotolinio valdymo pultu. Yra šie darbo režimai:
START/STOP – įjungia ir išjungia sistemą.
AIR FLOW – reversinė ventiliacija su šilumos rekuperacija. Įrenginys tiekia į patalpą išvalytą filtrais lauko orą ir pašalina iš patalpos užterštą orą. Keliaujant rekuperatoriumi, šiltas oras, išeinantis iš kambario, perduoda didžiąją dalį šilumos įeinančiam orui. Dėl to sumažėja šilumos nuostoliai šaltomis žiemos dienomis. Vasarą, vyksta atvirkštinis procesas – vėsus oras iš kambario, einant per šilumokaitį, vėsumą perduoda įeinančiam orui. Regeneracijos efektyvumas yra 80%.
AIR FLOW – oro srauto rėžimas. Įrenginys nuolat įtraukia išvalytą išorinį orą. Tik veikiant šiam režimui galima įjungti šildytuvą su galimybe šildyti tiekiamąjį orą nuo
16°C iki 23°C.
AIR FLOW – oro išmetimo rėžimas.
SLEEP – kai kambaryje tampa tamsu, įjungiamas miego rėžimas ir sistema išsijungia (po 10 minučių). Įrenginys įsijungia praėjus dviem valandoms po to kai patalpoje tampa šviesu ir toliau dirba su anksčiau nustatytais parametrais.

STANDBY – jonizatorius, šildytuvas ir ventiliatorius yra sustabdomi, tačiau yra budėjimo rėžime. Šiuo metu sistema stebi kambario drėgmės lygį, kuriam viršijant 75%, automatiškai įjungia ventiliatorių ir jonizatorių. Kai drėgmė sumažėja iki 75%, jie išsijungia.

FAN SPEED – reguliuoja ventiliatoriaus greitį. Ventiliatorius turi 5 greičius nuo 35 iki 120 m³/h.

ON/OFF – įjungia / išjungia drėgmės kontrolę kambaryje
ON/OFF – įjungia / išjungia jonizatorių
ON/OFF – įjungia / išjungia įeinančio oro šildymo rėžimą

 

Mini rekuperatorių ir centralizuotų rekuperatorių palyginimas

Yra du pagrindiniai mechaninio vėdinimo sistemos tipai

• Centralizuota rekuperacinė vėdinimo sistema, kai statomas vienas centrinis rekuperatorius ir po patalpas yra išvedžiojami ortakiai blogam orui šalinti ir šviežiam orui tiekti;
• Decentralizuota -rekuperacinė vėdinimo sistema, kai lauko sienoje montuojamas MINI rekuperatorius.

MINI rekuperatorių ir centralizuotų rekuperatorių palyginimas

Centralizuotos vėdinimo sistemosDecentralizuotos vėdinimo sistemos (pavyzdys ECO-FRESH mini rekuperatoriai)
Įrengimo kaštaiObjekte, kurio plotas yra 100 m2 minimali išlaidų kaina bus nuo 2000 eurų.Objekte, kurio plotas yra 100 m2 maksimali išlaidų kaina bus iki 1000 eurų.
ProjektavimasNorėdami suprojektuoti oro mainus pastate, turėsite: apžiūrėti objektą ir atlikti matavimus; atlikti skaičiavimus pagal matematines formules; sudaryti ventiliacijos schemą; pasirūpinti medžiagomis ir įranga;
ekonomiškai pagrįsti pasirinkimą keliais būdais;
rengti projektinę dokumentaciją.
Pakanka apskaičiuoti oro mainus pagal patalpų plotą ir žmonių skaičių jame, paskaičiuoti reikiamą įrenginių kiekį, surasti tinkamas, patogias montavimui vietas.
MontavimasVėdinimo efektyvumas ir produktyvumas priklausys nuo sukurto projekto kokybės, todėl darbus turės atlikti tik kvalifikuoti inžinieriai.Sistemos montavimą atlieka statybininkas per 1 dieną.
Kada galima montuotiMontuoti sistemą galima tik statybos metu, nes patalpose, kuriose atliktas remontas, reikės apdailą daryti iš naujo.Montuoti sistemą galima bet kuriuo metu, tiek remontuojamame, tiek visiškai suremontuotame kambaryje.
Sistemos užimamas plotasNorint sumontuoti blokus ir vamzdynus, reikia daug vietos, dėl to prarandamas naudingas plotas (reikalinga atskira patalpa ar vieta priverstinės ventiliacijos įrenginiui su rekuperatoriumi, stipriai sumažėja patalpos aukštis dėl tiesiamų vamzdynų).Montuojant MINI rekuperatorių nereikia atskiro ploto, jis montuojamas į lauko sieną. Galima rinktis skirtingų spalvų ir dizainų dangtelius, dėl to prisitaiko prie interjero ir yra mažai matomas.
Norint pakeisti patalpų išplanavimąJei norėsite pakeisti patalpų išplanavimą, teks rengti nauja rekuperacijos projektą ir ardyti lubas.Norint pakeisti įrenginio vietą reikės tik paruošti naują ertmę ir užtaisyti senąją.
Sistemai sugedusKai sistema sugenda, norint pakeisti konstrukcijas, gali tekti išardyti lubas. Remontą ir priežiūrą gali atlikti tik profesionalai.Sugedus MINI rekuperatoriui, jis lengvai pakeičiamas nauju, arba pakeičiamos atskiros jo dalys.
Įrenginio priežiūraSistemai reikalinga kvalifikuota priežiūra: kanalų, įrangos valymas, filtrų keitimas, remontas.Reikia tik periodiškai (kartą per pusmetį) mechaniškai valyti filtrus (nereikia profesionalių įgūdžių).
Filtrų kainaKartą kas pusmetį būtina keisti filtrus, filtrų komplekto kaina prasideda nuo 20 eur.Filtrai gali būti valomi mechaniškai juos išplaunant.
TriukšmasĮranga gali būti triukšminga, būtinas garso slopinimas.Ventiliatorių skleidžiamas triukšmas apie 20 dB.
Elektros sąnaudosCentralizuota sistema pasižymi didesnėmis elektros sąnaudomis, nes reikia užtikrinti oro judėjimą visais ortakiais (nuo 15 iki 50 eur per mėnesį).Mini rekuperatoriams būdingas mažesnis energijos suvartojimas, nes oras laisvai juda, nėra ortakių pasipriešinimo. Elektros energijos kaštai nuo 20 iki 50 eurų per metus.
ValdymasSistema veikia su standartiniais bendrais patalpų nustatymais, nepriklausomai nuo to, kiek gyvena žmonių, koks anglies dioksido lygis, drėgmės kiekis.Įrenginius galima nustatyti taip, kad kiekviename kambaryje būtų sukurtas reikiamas mikroklimatas.
KondensatasSistemos veikimo metu susidaro kondensatas, kuris turi būti pašalintas iš sistemos. Montavimo metu kartais padaromas netinkamas nuolydis kondenatui, tada susiduriama su kondensato lašėjimo problema.MINI rekuperatoriaus ECO-FRESH veikimo metu nesusidaro kondensatas, nes naudojami du skirtingų krypčių ventiliatoriai viename įrenginyje.

 

Laboratorinis pelėsio tyrimas prieš ir po rekuperatoriaus sumontavimo

NACIONALINĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS LABORATORIJOS 2018.09.10 atliktas pėlėsio kiekio tyrimas sumontavus patalpose rekuperatorių ECO-FRESH.
Objektas: Gyvenamojo namo rūsys Vytauto g. 87, Trakai.
Tyrimo metodas: (MS)-SVP 5.4-3.05:2009, sedimentacija, 40 min.

Mėginio paėmimo laikasNustatytas pelėsinių grybų skaičius
I mėginys, paimtas prieš montuojant rekuperatorių176 KSV dm2/val
II mėginys, paimtas praėjus 3 dienoms po ECO-FRESH rekuperatoriaus
sumontavimo
31 KSV dm2/val
III mėginys, paimtas praėjus 2 savaitėms po antro mėgnio paėmimo16 KSV dm2/val

Išvada: patalpose, iš kurių buvo imti mėginiai, prieš montuojant rekuperatorių ECO-FRESH, buvo rasti labai dideli pelėsinių grybų kiekiai. Įrengus MINI rekuperatorių ECO-FRESH, po 3 dienų pelėsio kiekis patalpose sumažėjo 83%, po dviejų savaičių pelėsių skaičius sumažėjo dar 50 % – iki minimalaus.
Didelį pelėsinių grybų kiekį lėmė prasta ventiliacijos sistema ir didelis drėgmės kiekis patalpoje. Įrengus rekuperatorių su jonizatoriumi ECO-FRESH, pelėsinių grybų sumažejo iki minimalaus kiekio, išvalytas užterštas oras ir pagerintas patalpos mikroklimatas

Ventiliacijos reikšmė

Gaivus ir švarus oras būtinas tiek geram žmogaus miegui ir poilsiui, tiek efektyviam darbui.
Kokybiška ventiliacijos sistema patalpose turi užtikrinti:
• Šviežio oro, prisotinto deguonimi patekimą;
Panaudoto oro, su padidėjusiu anglies dvideginiu išmetimą;
• Perteklinės drėgmės pašalinimą;
• Dulkių ir ligų sukelėjų pašalinimą;
Kvapų pašalinimą.

Kam rekomenduojama rekuperacija

• Jei statote A klasės būstą be rekuperatoriaus neišsiversite. Aukšto energetinio naudingumo būstams būtina gera, efektyvi ventiliacija. Daugiau informacijos apie tai rasite teisiniuose aktuose apibrėžiančiuose aukšto energetinio naudingumo būsto statybą.
• Jei renovuojate seną pastatą – keičiate langus, šiltinate sienas.
• Jei gyvenate primame aukšte – nuo pastato rūsio gali kilti drėgmė, lengviausias būdas ją sumažinti – rekuperacija.
• Jei nuolat susiduriate su pelėsio, drėgmės, prasto patalpų kvapo problema, ar skundžiatės alergijomis, nuovargiu, neaiškiais negalavimais;
• Jei norite kvėpuoti kokybišku išvalytu, šviežiu oru.

Patalpų teršalai ir jų šaltiniai

TeršalaiŠaltinis
Tabako dūmaiRūkymas
Cheminės medžiagos naudojamos
namų ūkiuose
Valymo priemonės, dažai, tirpikliai, aerozoliai, parafininės, kvapnios žvakės, parazitų naikinimo priemonės ir t.t
Pelėsis ir drėgmėGrindys, rūbų džiovinimas uždaroje patalpoje, maisto ruoša,
drabužių skalbimas, kambarinių augalų auginimas, name laikomos malkos, itin sandarūs langai, sienos.
Karbamidas – formaldehidasKai kurių tipų plokštės, kiliminė danga, baldai, tekstilė ir t.t.
RadonasUžterštas, požeminis vanduo, statybinės medžiagos.
Virusai, bakterijosŽmonės, naminiai gyvūnai.
KvapaiŽmonės, naminiai gyvūnai, gaminamas maistas, jo atliekos.
Medžiagų degimo liekanos (anglies
monoksidas, nitrogeno oksidai, anglies
dioksidas ir kt)
Kuro deginimo įrengimai: katilinės, šildytuvai, krosnys, drabužių
džiovintuvai, židiniai, viryklės ir t.t.

Mechaninio (su rekuperatoriumi) vėdinimo privalumai:

 • Tiekiamas oras sušildomas arba atvėsinamas iki norimos temperatūros;
 • Tiekiamas oras filtruojamas;
 • Planuojant montuoti rekuperatorių parenkamas reikiamas oro kiekis patalpoms, kuris vėliau, pagal pageidavimą, gali būti reguliuojamas ventiliatoriaus greičio arba laiko relės pagalba;
 • Norimas vėdinimas užtikrinamas nepriklausomai nuo lauko oro sąlygų;
 • Eliminuojamas išorės triukšmas;
 • Rekuperacinės vėdinimo sistemos užtikrina iki 80% šalinamo oro šilumos grąžą;
 • Efektyviai atsikratoma teršalų nuolat susidarančių patalpose.

Gamintojas

JSC „MMotors“ yra ilgametis Bulgarijos gamintojas, kuris specializuojasi pramoninių ir gyvenamųjų patalpų ventiliacijos sistemų gamyboje.
JSC „MMotors“ buvo įkurta 1961 m. UAB „Saugių namų laboratorija“ yra oficialus rekuperatorių ECO-FRESH ir ventiliatorių atstovas Lietuvoje.
Rekuperatorių Eco-Fresh gamybai naudojami Japonijos gamintojo varikliai, bei Vokietijos gamintojo guoliai.
Jei įrangos montavimą užsakote pas mus, gaminiams suteikiama 5 m pratęsta garantija.

Techninės charakteristikos

 

ECO-FRESH 1ECO-FRESH 7 PRO
Šilumos atgavimo efektyvumas80 % 80 %
Oro srauto greitis30/45/60/70/85 m /h35/50/80/100/120 m /h
Keramikinis šilumokaitisYraYra
FiltraiPlaunami. Mechaninis, angliesPlaunami. Mechaninis, anglies
Garsas17-35 db20-50 db
VariklisJaponiškas, dvigubai kapsuliuoti rutuliniai guoliaiJaponiškas, dvigubai kapsuliuoti rutuliniai guoliai
CO jutiklisyrayra
CO2 jutiklisyrayra
Drėgmės jutiklisyrayra
Šildytuvo galia (max)400 W420 W
Ventiliatoriaus galia19 W46 W
Įtampa50/230 Hz/V50/230 Hz/V
KorpusasAliuminisAliuminis
Sienos storismin 27 cm, max 50 cm*min 32 cm, max 50 cm*
Angos skersmuo100 cm160 cm
Greičio rėžimai55
Miego rėžimasYraYra
ValdymasPulteliuPulteliu
LED indikatoriaiYraYra
SpalvaBaltaPasirenkama RAL arba dažoma
JonizatoriusYraYra
Energijos efektyvumo klasėAA
Apsaugos klasėIP X4IP X4

 

ECO-FRESH 07 įrenginį sudaro:

1. Išorinės apsauginės grotelės.
2. Teleskopinis ortakis.
3. Išmetimo ventiliatorius – penkių greičių ventiliatorius, kuris leidžia reguliuoti srautą nuo 30 m3/h nakties tyliu režimu iki 120 m3 /h dienos režimu.
4. Filtras: Aktyvintos anglies filtras – garantuoja šviežio oro srautą net ir labai užterštose miesto ir pramonės rajonuose. Išvalo orą nuo kvapų, dulkių, bakterijų, suodžių, automobilių išmetamųjų dujų ir kt.
5. Rekuperatorius (šilumokaitis) – žymiai sumažina temperatūros nuostolius patalpų vėdinimo metu.
6. 500 W šildytuvas yra ekonomiškas, skirtas impulsyviam veikimui.
7. Įtraukimo ventiliatorius – penkių greičių ventiliatorius, kuris leidžia reguliuoti srautą nuo 30 m3/h nakties tyliu režimu iki 120 m3/h dienos režimu. Naudojamas švariam orui iš išorės į vidų įsiurbti.
8. Valdymo blokas:
8.1 Temperatūrinis saugiklis – apsaugo sistemą nuo perkaitimo.
8.2 Termostatas – valdo šildytuvą ir užtikrina 23 °C oro temperatūrą.
8.3 Drėgmės jutiklis – įjungia vėdinimą, kai drėgmė viršija 75%.
8.4 Jonizatorius – prisotina orą neigiamais jonais. Pašalina specifinius ir nemalonius kvapus.

Naikina patogenus. Apsaugo nuo pelėsio ir grybelio atsiradimo.
Dekoratyvinės grotelės – neužima vietos patalpoje, jas galima dažyti skirtingomis spalvomis

Montavimas

 

Prieš pradedant montavimą, jūs turite įsitikinti, jog sistema neįjungta į elektros lizdą!
Montavimas į sieną:
Montavimas atliekamas išorinėje sienoje. Patalpose virš pirmo aukšto ir be balkonų, patariama montuoti rekuperatorių viename iš žemutinių lango kampų. Taip bus lengviau montuoti ir keisti filtrus. 

MONTAVIMO EILIŠKUMAS:
1. Pragręžkite sienoje apvalią angą. Angą patariama padaryti gręžimo staklėmis su standartiniu 162 mm diametru.
2. Išorinė sistemos dalis (išorinės grotelės su išoriniu korpusu) rankiniu būdu fiksuojama prie angos sienelių dvejais varžtais (pav. 1).
3. Vidinės grotelės ištraukiamos (pav. 2a).
4. Filtro vieta (pav. 3).
5. Sistema montuojama į išorinio korpuso angą ir varžtais pritvirtinama prie sienos (pav. 2b).
6. Sumontuokite groteles atvirkščiu būdu (pav. 2a).
PASTABA:
Sistemos maitinimo laidas turi būti pakankamai ilgas, kad leistų išimti vidinę sistemos dalį filtrų keitimo ir montavimo metu (pav. 3).
SVARBIOS SAUGUMO PASTABOS:
Visi elektrinio pajungimo darbai turi būti atliekami atitinkamos kvalifikacijos specialistų.
ELEKTROS PAJUNGIMAS:
• Prieš pradedant montavimo darbus įsitikinkite, jog pagrindinis elektros maitinimas išjungtas.
• Prieš pajungimą įsitikinkite, jog elektros srovės dažnis ir įtampa sutampa su nurodytais ECO-FRESH-07 sistemos aprašymo duomenimis. Prijunkite sistemos maitinimo laidą prie maitinimo tinklo pagal žemiau nurodytą schemą.
APTARNAVIMAS:
• Prieš atliekant profilaktiką ar valymą įsitikinkite, jog prietaiso maitinimas išjungtas.
• Filtrą rekomenduojama keisti ne rečiau nei du kartus į metus.
FILTRO KEITIMAS:
1. Išjunkite sistemą ir palaukite 10 min., kad išnyktų jonizatoriaus įtampa!
2. Ištraukite vidines groteles (pav. 2a).
3. Išsukite tvirtinimo varžtus ir patraukite vidinę sistemos dalį į save.
4. Pakeiskite filtrą patempdami tam skirtą kordą.
5. Sumontuokite sistemą atvirkščiu būdu.
• Sklandžiam sistemos veikimui rekomenduojame atlikti periodinį valymą.
• Valymui naudokite drėgną (nė šlapią!) šluostę. Nenaudokite abrazyvinių priemonių ar skiediklių.
• Valydami ventiliatorių nenaudokite prietaisų su garais ar vandens su slėgiu.

Valdymas

ECO-FRESH rekuperatoriai valdomi nuotolinio valdymo pultu. Yra šie darbo režimai:

START/STOP – įjungia ir išjungia sistemą.

AIR FLOW – reversinė ventiliacija su šilumos rekuperacija. Įrenginys tiekia į patalpą išvalytą filtrais lauko orą ir pašalina iš patalpos užterštą orą. Keliaujant rekuperatoriumi, šiltas oras, išeinantis iš kambario, perduoda didžiąją dalį šilumos įeinančiam orui. Dėl to sumažėja šilumos nuostoliai šaltomis žiemos dienomis. Vasarą, vyksta atvirkštinis procesas – vėsus oras iš kambario, einant per šilumokaitį, vėsumą perduoda įeinančiam orui. Regeneracijos efektyvumas yra 80%.

AIR FLOW – oro srauto rėžimas. Įrenginys nuolat įtraukia išvalytą išorinį orą. Tik veikiant šiam režimui galima įjungti šildytuvą su galimybe šildyti tiekiamąjį orą nuo 16°C iki 23°C.

AIR FLOW – oro išmetimo rėžimas.

SLEEP – kai kambaryje tampa tamsu, įjungiamas miego rėžimas ir sistema išsijungia (po 10 minučių). Įrenginys įsijungia praėjus dviem valandoms po to kai patalpoje tampa šviesu ir toliau dirba su anksčiau nustatytais parametrais.

ON/OFF – įjungia / išjungia drėgmės kontrolę kambaryje

ON/OFF – įjungia / išjungia jonizatorių

ON/OFF – įjungia / išjungia įeinančio oro šildymo rėžim

FAN SPEED – reguliuoja ventiliatoriaus greitį. Ventiliatorius turi 5 greičius nuo 35 iki 120 m³/h.STANDBY – jonizatorius, šildytuvas ir ventiliatorius yra sustabdomi, tačiau yra budėjimo rėžime. Šiuo metu sistema stebi kambario drėgmės lygį, kuriam viršijant 75%, automatiškai įjungia ventiliatorių ir jonizatorių. Kai drėgmė sumažėja iki 75%, jie išsijungia.

 

Mini rekuperatorių ir centralizuotų rekuperatorių palyginimas

Yra du pagrindiniai mechaninio vėdinimo sistemos tipai

• Centralizuota rekuperacinė vėdinimo sistema, kai statomas vienas centrinis rekuperatorius ir po patalpas yra išvedžiojami ortakiai blogam orui šalinti ir šviežiam orui tiekti;
• Decentralizuota -rekuperacinė vėdinimo sistema, kai lauko sienoje montuojamas MINI rekuperatorius.

MINI rekuperatorių ir centralizuotų rekuperatorių palyginimas

Centralizuotos vėdinimo sistemos
Įrengimo kaštaiObjekte, kurio plotas yra 100 m2 minimali išlaidų kaina bus nuo 2000 eurų.
ProjektavimasNorėdami suprojektuoti oro mainus pastate, turėsite: apžiūrėti objektą ir atlikti matavimus; atlikti skaičiavimus pagal matematines formules; sudaryti ventiliacijos schemą; pasirūpinti medžiagomis ir įranga;
ekonomiškai pagrįsti pasirinkimą keliais būdais;
rengti projektinę dokumentaciją.
MontavimasVėdinimo efektyvumas ir produktyvumas priklausys nuo sukurto projekto kokybės, todėl darbus turės atlikti tik kvalifikuoti inžinieriai.
Kada galima montuotiMontuoti sistemą galima tik statybos metu, nes patalpose, kuriose atliktas remontas, reikės apdailą daryti iš naujo.
Sistemos užimamas plotasNorint sumontuoti blokus ir vamzdynus, reikia daug vietos, dėl to prarandamas naudingas plotas (reikalinga atskira patalpa ar vieta priverstinės ventiliacijos įrenginiui su rekuperatoriumi, stipriai sumažėja patalpos aukštis dėl tiesiamų vamzdynų).
Norint pakeisti patalpų išplanavimąJei norėsite pakeisti patalpų išplanavimą, teks rengti nauja rekuperacijos projektą ir ardyti lubas.
Sistemai sugedusKai sistema sugenda, norint pakeisti konstrukcijas, gali tekti išardyti lubas. Remontą ir priežiūrą gali atlikti tik profesionalai.
Įrenginio priežiūraSistemai reikalinga kvalifikuota priežiūra: kanalų, įrangos valymas, filtrų keitimas, remontas.
Filtrų kainaKartą kas pusmetį būtina keisti filtrus, filtrų komplekto kaina prasideda nuo 20 eur.
TriukšmasĮranga gali būti triukšminga, būtinas garso slopinimas.
Elektros sąnaudosCentralizuota sistema pasižymi didesnėmis elektros sąnaudomis, nes reikia užtikrinti oro judėjimą visais ortakiais (nuo 15 iki 50 eur per mėnesį).
ValdymasSistema veikia su standartiniais bendrais patalpų nustatymais, nepriklausomai nuo to, kiek gyvena žmonių, koks anglies dioksido lygis, drėgmės kiekis.
KondensatasSistemos veikimo metu susidaro kondensatas, kuris turi būti pašalintas iš sistemos. Montavimo metu kartais padaromas netinkamas nuolydis kondenatui, tada susiduriama su kondensato lašėjimo problema.

 

Decentralizuotos vėdinimo sistemos (pavyzdys ECO-FRESH mini rekuperatoriai)
Įrengimo kaštaiObjekte, kurio plotas yra 100 m2 maksimali išlaidų kaina bus iki 1000 eurų.
ProjektavimasPakanka apskaičiuoti oro mainus pagal patalpų plotą ir žmonių skaičių jame, paskaičiuoti reikiamą įrenginių kiekį, surasti tinkamas, patogias montavimui vietas.
MontavimasSistemos montavimą atlieka statybininkas per 1 dieną.
Kada galima montuotiMontuoti sistemą galima bet kuriuo metu, tiek remontuojamame, tiek visiškai suremontuotame kambaryje.
Sistemos užimamas plotasMontuojant MINI rekuperatorių nereikia atskiro ploto, jis montuojamas į lauko sieną. Galima rinktis skirtingų spalvų ir dizainų dangtelius, dėl to prisitaiko prie interjero ir yra mažai matomas.
Norint pakeisti patalpų išplanavimąNorint pakeisti įrenginio vietą reikės tik paruošti naują ertmę ir užtaisyti senąją.
Sistemai sugedusSugedus MINI rekuperatoriui, jis lengvai pakeičiamas nauju, arba pakeičiamos atskiros jo dalys.
Įrenginio priežiūraReikia tik periodiškai (kartą per pusmetį) mechaniškai valyti filtrus (nereikia profesionalių įgūdžių).
Filtrų kainaFiltrai gali būti valomi mechaniškai juos išplaunant.
TriukšmasVentiliatorių skleidžiamas triukšmas apie 20 dB.
Elektros sąnaudosMini rekuperatoriams būdingas mažesnis energijos suvartojimas, nes oras laisvai juda, nėra ortakių pasipriešinimo. Elektros energijos kaštai nuo 20 iki 50 eurų per metus.
ValdymasĮrenginius galima nustatyti taip, kad kiekviename kambaryje būtų sukurtas reikiamas mikroklimatas.
KondensatasMINI rekuperatoriaus ECO-FRESH veikimo metu nesusidaro kondensatas, nes naudojami du skirtingų krypčių ventiliatoriai viename įrenginyje.

 

Laboratorinis pelėsio tyrimas prieš ir po rekuperatoriaus sumontavimo

NACIONALINĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS LABORATORIJOS 2018.09.10 atliktas pėlėsio kiekio tyrimas sumontavus patalpose rekuperatorių ECO-FRESH.
Objektas: Gyvenamojo namo rūsys Vytauto g. 87, Trakai.
Tyrimo metodas: (MS)-SVP 5.4-3.05:2009, sedimentacija, 40 min.

Mėginio paėmimo laikasNustatytas pelėsinių grybų skaičius
I mėginys, paimtas prieš montuojant rekuperatorių176 KSV dm2/val
II mėginys, paimtas praėjus 3 dienoms po ECO-FRESH rekuperatoriaus
sumontavimo
31 KSV dm2/val
III mėginys, paimtas praėjus 2 savaitėms po antro mėgnio paėmimo16 KSV dm2/val

Išvada: patalpose, iš kurių buvo imti mėginiai, prieš montuojant rekuperatorių ECO-FRESH, buvo rasti labai dideli pelėsinių grybų kiekiai. Įrengus MINI rekuperatorių ECO-FRESH, po 3 dienų pelėsio kiekis patalpose sumažėjo 83%, po dviejų savaičių pelėsių skaičius sumažėjo dar 50 % – iki minimalaus.
Didelį pelėsinių grybų kiekį lėmė prasta ventiliacijos sistema ir didelis drėgmės kiekis patalpoje. Įrengus rekuperatorių su jonizatoriumi ECO-FRESH, pelėsinių grybų sumažejo iki minimalaus kiekio, išvalytas užterštas oras ir pagerintas patalpos mikroklimatas

Ventiliacijos reikšmė

Gaivus ir švarus oras būtinas tiek geram žmogaus miegui ir poilsiui, tiek efektyviam darbui.
Kokybiška ventiliacijos sistema patalpose turi užtikrinti:
• Šviežio oro, prisotinto deguonimi patekimą;
Panaudoto oro, su padidėjusiu anglies dvideginiu išmetimą;
• Perteklinės drėgmės pašalinimą;
• Dulkių ir ligų sukelėjų pašalinimą;
Kvapų pašalinimą.

Kam rekomenduojama rekuperacija

• Jei statote A klasės būstą be rekuperatoriaus neišsiversite. Aukšto energetinio naudingumo būstams būtina gera, efektyvi ventiliacija. Daugiau informacijos apie tai rasite teisiniuose aktuose apibrėžiančiuose aukšto energetinio naudingumo būsto statybą.
• Jei renovuojate seną pastatą – keičiate langus, šiltinate sienas.
• Jei gyvenate primame aukšte – nuo pastato rūsio gali kilti drėgmė, lengviausias būdas ją sumažinti – rekuperacija.
• Jei nuolat susiduriate su pelėsio, drėgmės, prasto patalpų kvapo problema, ar skundžiatės alergijomis, nuovargiu, neaiškiais negalavimais;
• Jei norite kvėpuoti kokybišku išvalytu, šviežiu oru.

Patalpų teršalai ir jų šaltiniai

TeršalaiŠaltinis
Tabako dūmaiRūkymas
Cheminės medžiagos naudojamos
namų ūkiuose
Valymo priemonės, dažai, tirpikliai, aerozoliai, parafininės, kvapnios žvakės, parazitų naikinimo priemonės ir t.t
Pelėsis ir drėgmėGrindys, rūbų džiovinimas uždaroje patalpoje, maisto ruoša,
drabužių skalbimas, kambarinių augalų auginimas, name laikomos malkos, itin sandarūs langai, sienos.
Karbamidas – formaldehidasKai kurių tipų plokštės, kiliminė danga, baldai, tekstilė ir t.t.
RadonasUžterštas, požeminis vanduo, statybinės medžiagos.
Virusai, bakterijosŽmonės, naminiai gyvūnai.
KvapaiŽmonės, naminiai gyvūnai, gaminamas maistas, jo atliekos.
Medžiagų degimo liekanos (anglies
monoksidas, nitrogeno oksidai, anglies
dioksidas ir kt)
Kuro deginimo įrengimai: katilinės, šildytuvai, krosnys, drabužių
džiovintuvai, židiniai, viryklės ir t.t.

Mechaninio (su rekuperatoriumi) vėdinimo privalumai:

 • Tiekiamas oras sušildomas arba atvėsinamas iki norimos temperatūros;
 • Tiekiamas oras filtruojamas;
 • Planuojant montuoti rekuperatorių parenkamas reikiamas oro kiekis patalpoms, kuris vėliau, pagal pageidavimą, gali būti reguliuojamas ventiliatoriaus greičio arba laiko relės pagalba;
 • Norimas vėdinimas užtikrinamas nepriklausomai nuo lauko oro sąlygų;
 • Eliminuojamas išorės triukšmas;
 • Rekuperacinės vėdinimo sistemos užtikrina iki 80% šalinamo oro šilumos grąžą;
 • Efektyviai atsikratoma teršalų nuolat susidarančių patalpose.
Kondensato naikinimas
Jonizacija
Oro kaita
Silumos graza
Co jutiklis